Gadefoto ikke tilgængeligt

Svendsgade 21B, 5000 Odense C

Se boligen i Google Maps

Svendsgade 21B, 5000 Odense C

5000 Odense C

Bolig23
Vær.1
Grund8327
PrisVurd. 9.100.000 kr.

Boligen på kort

Svendsgade 21B, 5000 Odense C

Henter skoledistrikt...

Om boligen

Flot bolig beliggende på Svendsgade 21B, 5000 Odense C i Odense C. Ejendommen byder på 23 m² fordelt på 1 værelser.

Offentlig Ejendomsvurdering

Officiel data

Kilde: Vurderingsstyrelsen via Datafordeler

Seneste vurdering (2020)
Ejendomsværdi

9.100.000 kr.

877 kr./m²

Grundværdi

3.882.900 kr.

Byggeretspris1.920.000 kr.
Kvadratmeterpris161.370 kr.
Nedslag for udstykn.udgifter198.504 kr.

Vurderingshistorik

ÅrEjendomsværdiGrundværdi
20209.100.000 kr.3.882.900 kr.
20199.100.000 kr.3.882.900 kr.
20189.100.000 kr.3.882.900 kr.
20179.100.000 kr.3.882.900 kr.
20169.100.000 kr.3.882.900 kr.
20159.100.000 kr.3.882.900 kr.
20149.100.000 kr.3.882.900 kr.
20139.100.000 kr.3.882.900 kr.

Den offentlige ejendomsvurdering fastsættes af Vurderingsstyrelsen og danner grundlag for beregning af ejendomsværdiskat og grundskyld.

Solens bane

Svendsgade 21B, 5000 Odense C

ØstSydVest5:007:009:0011:0013:0015:0017:0019:00
🌅
Solopgang
02.57
☀️
Højest punkt
11.16
🌇
Solnedgang
19.35
🌙
Dagslys
17 timer

Beregnet baseret på boligens koordinater (55.3957, 10.4149)

Specifikationer

Type
Villa
Byggeår
1906
Bolig
23