Gadefoto ikke tilgængeligt

Thorsgade 32, 5000 Odense C

Se boligen i Google Maps

Thorsgade 32, 5000 Odense C

5000 Odense C

Bolig176
Vær.7
Grund253
PrisVurd. 4.315.000 kr.

Boligen på kort

Thorsgade 32, 5000 Odense C

Henter skoledistrikt...

Om boligen

Flot bolig beliggende på Thorsgade 32, 5000 Odense C i Odense C. Ejendommen byder på 176 m² fordelt på 7 værelser.

Offentlig Ejendomsvurdering

Officiel data

Kilde: Vurderingsstyrelsen via Datafordeler

Seneste vurdering (2020)Nyt vurderingssystem
Ejendomsværdi

4.315.000 kr.

17.055 kr./m²

Grundværdi

3.006.000 kr.

Vurderingshistorik

ÅrEjendomsværdiGrundværdi
20204.315.000 kr.3.006.000 kr.
20201.950.000 kr.266.400 kr.
20191.950.000 kr.266.400 kr.
20181.950.000 kr.266.400 kr.
20171.950.000 kr.266.400 kr.
20161.950.000 kr.266.400 kr.
20151.950.000 kr.266.400 kr.
20141.950.000 kr.266.400 kr.

Solens bane

Thorsgade 32, 5000 Odense C

ØstSydVest5:007:009:0011:0013:0015:0017:0019:00
🌅
Solopgang
02.56
☀️
Højest punkt
11.16
🌇
Solnedgang
19.37
🌙
Dagslys
17 timer

Beregnet baseret på boligens koordinater (55.3959, 10.3772)

Specifikationer

Type
Villa
Byggeår
1877
Bolig
176