Gadefoto ikke tilgængeligt

Toftevej 20, 6440 Augustenborg

Se boligen i Google Maps

Toftevej 20, Fynshav, 6440 Augustenborg

6440 Augustenborg

Bolig175
Vær.6
Grund945
Pris1.295.000 kr.
Til Salg

1.295.000 kr.

Ejerudgift: Est. 5.348 kr./md

Estate Kjeld Faaborg - Gråsten

kontakt@boligblikket.dk

Se hos Estate

Boligen på kort

Toftevej 20, Fynshav, 6440 Augustenborg

Henter skoledistrikt...

Om boligen

Flot bolig beliggende på Toftevej 20, Fynshav, 6440 Augustenborg i Augustenborg. Ejendommen byder på 175 m² fordelt på 6 værelser.

Offentlig Ejendomsvurdering

Officiel data

Kilde: Vurderingsstyrelsen via Datafordeler

Seneste vurdering (2020)Nyt vurderingssystem
Ejendomsværdi

1.029.000 kr.

1.089 kr./m²

Grundværdi

190.000 kr.

Vurderingshistorik

ÅrEjendomsværdiGrundværdi
20201.029.000 kr.190.000 kr.
2020850.000 kr.237.900 kr.
2019850.000 kr.237.900 kr.
2018850.000 kr.237.900 kr.
2017850.000 kr.237.900 kr.
2016850.000 kr.237.900 kr.
2015850.000 kr.237.900 kr.
2014860.000 kr.238.200 kr.

Solens bane

Toftevej 20, Fynshav, 6440 Augustenborg

ØstSydVest5:007:009:0011:0013:0015:0017:0019:00
🌅
Solopgang
03.01
☀️
Højest punkt
11.18
🌇
Solnedgang
19.35
🌙
Dagslys
17 timer

Beregnet baseret på boligens koordinater (54.9880, 9.9815)

Specifikationer

Type
Villa
Byggeår
1971
Bolig
175

Chat med Huset

AI-drevet BBR indsigt